Projekt zanim trafił do Polski zdążył odnieść sukces w rodzimej Holandii, gdzie grupa pod nazwą Snotneuzen sprzedała ponad 300 tys. kopii albumu, który w trzy miesiące od wejścia na rynek uzyskał status złotej płyty. Jednak dopiero zainteresowanie niemieckiej publiczności przeszło najśmielsze oczekiwania twórców projektu. Kompozycje Jana Kisjesa, wykonywane za Odrą przez zespół Rotznasen osiągnęły status platynowej płyty, a łączna sprzedaż albumu sięgnęła blisko miliona egzemplarzy. Jan i DebbyKisjes – rodzice projektu zaskoczeni i zachęceni tak entuzjastycznym przyjęciemzdecydowali się rozszerzyć projekt na inne kraje. Dziś zaangażowanych w niego jest ponad 1200 dzieci i dorosłych z całego świata. Realizowany jest w 7 językach. W Polsce adaptacją „Łobuziaków” zajęli się polscy młodzi muzycy, tłumacze i tekściarze.
Spośród setek dzieci z całej Polski wyłoniono grupę 12 uzdolnionych artystów i nagrano z nimi płytę. Edytka zaśpiewała 3 piosenki solo oraz chórki do wszystkich piosenek znajdujących się na płycie. W jej wykonaniu możemy posłuchać piosenek: „Ciapek włóczęga”, „Gdy tatę złapie katar” , „Dom ze snów”. Płyta jest dostępna pod nazwą „ŁOBUZIAKI”. Dzieci oprócz nagranej płyty koncertowały w Krakowie, wystąpiły w programie Mam Talent, a w listopadzie wystąpią w Warszawie podczas targów dziecięcych.
Ostatnim wielkim sukcesem Edytki był występ podczas IX Wojewódzkiego Festiwalu „Tobie Polsko” na Zamku Bierzgłowskim, gdzie przygotowana przez p. B. Karpińską zajęła I miejsce otrzymując puchar oraz nagrodę specjalną Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego p. Piotra Całbeckiego – wyjazd na wycieczkę do Brukselii wraz z opiekunem.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sławsku Wielkim
Wiesława Hodyl